Udržitelnost zdrojů vyžaduje jejich minimální plýtvání. Mnohdy k tomu již máme i dostupné možnosti

Je pravda, že v celé řadě technologií, které šetří náš svět a přírodu, se nám podařilo v posledních letech udělat opravdu velký pokrok. Mezi největší úspěchy a znaky pokroku přitom musíme zmínit také fakt, že jsou dnes mnohé možnosti dostupné i do běžných domů.

Kdokoliv navíc má vůli podpořit úsporu přírody a chce tak zdokonalit domácnost zelenými technologiemi, tak může čerpat zajímavé dotace. Ty dokáží udělat veškeré podobné vymoženosti je dostupnější, než kdy dřív!

Dešťová voda jako dar z nebes

Není to ani tak dávno, co nás trápila rekordní řada slabých zim a opravdu silných sezón, kdy v červenci a srpnu byly studny suché a šetřilo se vodou, kde se dalo. Pro majitele velkého pozemku nebo sadu je to problém a jediným řešením je zalévání drahou pitnou vodou. Samotný sběr dešťové vody pomocí nádrží na dešťovou vodu je ale efektivním řešením. Od malých nádrží až po kolosy o objemu tisíců litrů není problém zachytávat vodu a schraňovat ji v podzemí pro pozdější použití na bezpečném místě.

Maximální úspora energií

I v nejdokonalejší domácnosti dochází k únikům tepla a elektřiny. Všechny tyto úniky ale lze aktivně odchytávat a jako zisk odpadní energie je pak můžeme používat znovu. K recyklaci takové energie se používají různé typy zařízení, jako jsou například tepelná čerpadla. S mírou úspornosti nemovitosti se sice míra využití takového způsobu recyklace energie snižuje, ale na druhou stranu, můžeme díky ní dojít k téměř energeticky bezztrátové domácnosti se vším všudy!

Ne všechna odpadní voda se nedá využít

Takzvaná šedá voda je jednou z možností, jak můžeme bez problémů zlepšit hospodaření vodou v domácnosti. Ve své podstatě jde o to, že se vezmou jednotlivé zdroje vody neobsahující látky jako fekálie a podobné, které nelze vyčistit. V rámci domácí čističky dojde profiltrování vody a ta se opět použije. Proces recyklace šedé vody je výhodný proto, že pak můžeme recyklovanou vodu užívat třeba ke splachování jako standardní užitkovou vodu, ale nebude nás to přitom stát ani korunu navíc.

Ostatní

Pracujte především pohodlně!

Pokud rádi chodíte do práce a pracuje se vám opravdu dobře, tak je jistě potřeba vědět, kde skutečně velmi dobře nakoupíte. Pracovní oděvy, pracovní oblečení, pracovní rukavice, pracovní obuv, pracovní boty a podobně, to je jen malá ukázka toho, díky čemu i vy budete maximálně spokojeni. Podívejte se přesně na to, co vás skutečně zajímá […]

Zobrazit
Ostatní

Jak ochránit své parkovací místo nebo zabránit vjezdu cizích aut?

Lidé za volantem se mezi sebou v mnoha ohledech liší. Někteří jsou slušní, ukáznění a respektují pravidla silničního provozu. Existují ale i neomalení řidiči, kteří jsou arogantní a bezohlední. Takoví řidiči si klidně zaparkují na cizím vyhrazeném parkovacím místě nebo vjedou se svým vozem tam, kam nesmí. Některé řidiče nedokážou odradit ani značky, které jim […]

Zobrazit
Ostatní

Nezapomeňte při rekonstrukci na výměnu osvětlení

Stále více lidí se pouští do rekonstrukce interiéru. Je to něco krásného přeměnit starou domácnost na moderní a útulný domov podle nejnovějších trendů. Když se rekonstruuje, myslí se především na základní vybavení, ale ne každý myslí na osvětlení. Osvětlení je jedním z nejdůležitějších prvků, na které byste měli při rekonstrukci myslet. Když jsou prostory dobře […]

Zobrazit