Nejsou svorky jako svorky. Které speciální druhy svorek je často užívané?

V jednom z nedávných článků jsme se věnovali klasickým svorkám, které jsou používány ve zcela obyčejných systémech. Dnes se přitom podíváme přesně na druhou stranu. A to konkrétně na takové svorky, které jsou naopak užívány poměrně dost často pro specifické funkce.

U elektrikářských svorek totiž můžeme počítat s tím, že mimo svého přímého účelu jsou velice často používány také u celé řady jiných příležitostí. Proto se tak na některé z nich podíváme detailněji.

Univerzální kouzlo patrových svorek

Patrové svorky jsou speciální typy svorek, které umožňují připojení a propojení vodičů ve více vrstvách. Mají více úrovní svorek, které umožňují připojení vodičů na různých úrovních. Díky tomu jsou tak schopny patrové svorky fungovat i s výrazně složitějšími obvody a funkcemi. Tento typ svorek je často používán v aplikacích, kde je potřeba spojit vodiče na malém prostoru a zároveň udržet vodiče dobře oddělené. Typické využití se pro tento typ svorek najde hlavně v automatizaci jako takové.

Propojení jinak rozdílných obvodů

Propojovací svorky jsou speciální typy svorek, které slouží k propojení nebo přepojení vodičů. Propojovací svorky jsou obvykle vybaveny mechanismy, jako jsou šrouby, pružiny nebo pásky, které umožňují pevné a spolehlivé propojení vodičů, proto se tak propojovací svorky označují i jako druh svorek bezšroubových. Mohou být použity pro propojení vodičů stejného průřezu nebo připojení vodičů různého průřezu.

Kvalitní rozdělení jednotlivých fází

Pro některé specifické případy může být důležitou záležitostí samotné rozdělení fází podle potřeby. Z toho důvodu jsou tak fázové svorky užívány hojně v moderních systémech. Najdeme je v rozvodných skříních, elektrických panelech i automatizaci. Jednotlivé fáze nebo logické obvody jsou přitom efektivně odděleny pomocí barevného značení a písemné identifikace. Díky tomu jsou tak jednoduše přehledné. Především pro rozsáhlé systémy v rámci průmyslu se bavíme doslova o nepostradatelných součástkách, ačkoliv jsou normálně používány v mnohem menším měřítku u standardních domácností.

Ostatní

Pilky na větve jsou nepostradatelným pomocníkem v zahradní péči

Pilky na větve představují důležitý nástroj pro každého zahrádkáře a milovníka zeleně, který dbá o estetický vzhled a zdravotní stav svých zahradních dřevin. Pilky na větve mají zejména využití při odstraňování nežádoucích větví a úpravě tvaru stromů a keřů dle představ a potřeb zahrádkářů. A jak správně vybrat tu nejvhodnější pilku na větve? Pohodlné použití […]

Zobrazit
Ostatní

Moderní hliníkové ploty nabízí skvělé spojení estetiky a funkcionality

Moderní hliníkové ploty představují ideální spojení mezi estetikou a funkčností pro majitele rodinných domů a podniky. Tyto ploty totiž nabízejí inovativní designové prvky a špičkové technologie, které přinášejí celou řadu výhod a možností. Ne nadarmo popularita hliníkových plotů stoupá. Elegantní typ oplocení Jednou z hlavních vlastností moderních hliníkových plotů je jejich elegantní vzhled. Díky použití moderních […]

Zobrazit
Ostatní

Revoluce v zemědělství: Montované zemědělské haly na klíč od KovoSmetana.cz

V éře moderního zemědělství představují montované zemědělské haly na klíč od KovoSmetana.cz klíčové řešení pro zemědělce hledající efektivní, rychlé a flexibilní skladovací a výrobní prostory. Tyto haly jsou navrženy tak, aby vyhovovaly široké škále zemědělských potřeb – od uskladnění plodin po chov hospodářských zvířat a mechanizaci. Efektivní využití prostoru a rychlá realizace Díky pokročilým technologiím […]

Zobrazit